Śledź bloga!: Wpisy | Komentarze

Szybki kabriolet Ferrari California z Paryskich targów

0 odpowiedzi
Szybki kabriolet Ferrari California z Paryskich targów

Samochodów podobnych do Ferrari California na rynku jest stosunkowo wiele. Jednak, żaden z nich nie może pochwalić się tak szanownym rodowodem i marką.

California zaprezentowana została w 2008 roku na targu w Paryżu, spowodowała tam nie małe zamieszanie. Jest to przecież auto z segmentu grand tourer, czyli gran turismo (nazwa ta odnosi się do samochodów sportowych, dostosowanych do jazdy na długie dystanse.)

Auto wyposażone zostało w 6-biegową skrzynię manualną i 7 biegową skrzynie zautomatyzowaną z podwójnym sprzęgłem. Jednostka silnikowa V8 o pojemności 4.3 decymetrów sześciennych pojemności pozwala osiągnąć niebywałe prędkości i moc, która wynosi 460 KM przy 7500 obr/min.

Co roku na rynek wydawanych jest równo 6000 sztuk tych samochodów, głównie na rynek amerykański. Jeżeli cchesz zobaczyć Ferrari California w akcji to prócz zlotów fanów marki Ferrari możesz umówić się na jazdę w jednej z firm oferujących taką usługę i samemu sprawdzić czy samochód ten posiada „to coś”.

Maksymalna prędkość Ferrari California wynosi do 310 kilometrów na godzinę z przyspieszeniem 4 sekund do 100 kilometrów na godzinę i średnim spalaniem 14.7 litrów na 100 kilometrów jazdy. Zbiornik na paliwo pomieści natomiast 78 litrów.

Jako ciekawostkę warto tutaj napisać, że w tym roku zaprezentowany został już model California T, który wyposażony został dodatkowo w turboładowanie. Z niewiadomych mi przyczyn Ferrari już od kilkunastu lat unikało takiego rozwiązania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>