Śledź bloga!: Wpisy | Komentarze

Renault Alpine A610 czyli 266 kilometrów na godzinę z 92 roku!

0 odpowiedzi
Renault Alpine A610 czyli 266 kilometrów na godzinę z 92 roku!

Renault Alpine A610 dla mnie to legenda w czystej postaci. Perfekcyjna linia, chowane światła, przepiękne nadwozie i dopracowanie w każdym calu. Dodatkowo jest to najszybszych francuski samochód z przełomu 92 roku.

Samochód ten produkowany był na przełomie lat 1991 i 1995. Jest to dwudrzwiowe coupe, który jest następcą Alpine GTA, samochodu, którego jeszcze nie opisywałem na łamach bloga. Na co warto zwrócić uwagę to fakt, że z fabryki wyjechało zaledwie 732 egzemplarze tego cudownego samochodu.

Samochód ten rozpędza się do 80 kilometrów na godzinę w zaledwie 4.6 sekundy, do setki w nieco mniej jak 6 sekund, a od zera to 160 kilometrów w około 16 sekund. Warto zauważyć, że prędkość maksymalna wynosi tutaj 266 kilometrów na godzinę tak więc jest jak zaszaleć.

Co warto zauważyć moc maksymalna wynosi tutaj 254 KM przy 5750 obrotach na minutę co jest w stosunku do poprzednich modeli większą mocą przy mniejszych obrotach, postęp do postęp. To co najbardziej zaskakuje tutaj to nadzwyczajna wytrzymałość podwozia, niestety samochód ten nie znalazł zbyt wielu odbiorców to też spotkać go na drodze jest niewyobrażalnie ciężko.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>