Śledź bloga!: Wpisy | Komentarze

Renault Alpine A310 z 1971 roku

1 odpowiedź
Renault Alpine A310 z 1971 roku

Samochód marzenie, który mimo tego, że wyprodukowany w 1976 roku kosztuje więcej niż nie jeden nowy samochód z salonu, przed Państwem Renault Alpine A310 z 1971 roku, który w roku 1976 został królem prędkości!

Samochodów tych powstało niestety nie za dużo bo jedynie 12 tys. egzemplarzy. Do produkcji tego samochodu używano dwóch silników, modelu R4 i V6, z czego ten drugi daje jeszcze mocniejszego kopniaka. Do 80 kilometrów samochód rozpędza się w nieco ponad 5 sekund, do 100 w nieco ponad 7 sekund, a do 160 kilometrów rozpędziły się w około 20 sekund.

Prędkość maksymalna wynosi tutaj 220 kilometrów na godzinę, a moc maksymalna to 152 KM przy 6000 obr na min. Robi wrażenie prawda? Jeżeli dodamy do tego manualną skrzynię i przepiękny design, które jak na tamte czasy był ikoną prędkości i nowoczesności to zrozumieć można dlaczego samochód ten jest obiektem westchnień tak wielu osób.

Model ten zastąpiony został przez Alpine GTA, który był wstanie rozpędzić się do 249 kilometrów na godzinę bijąc prędkość maksymalną znaną z poprzedniego modelu.

  1. mega maszyna, zazdroszczę trochę ludziom, którzy mogą tym jeździć 😀

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>