Śledź bloga!: Wpisy | Komentarze

Ferrari 225 S jako perfekcyjna czerwień

1 odpowiedź
Ferrari 225 S jako perfekcyjna czerwień

Ferrari 225 S to samochód o, którym nie można nie wspomnieć mówiąc o szybkich samochodach. Jest to wyścigowy model produkowany już od 1952 roku co zresztą widać po formie i linii jego karoserii.

Samochód ten jest nie do spotkania na ulicy, wyprodukowano jedynie 9 jego modeli, które obecnie są bezcenne. 225 S wyposażony został w 5 biegową skrzynię, a moc maksymalna wynosi tutaj 213 KW. W środku znajdziemy silnik V12 z dwoma zaworami na cylinder o pojemności… 2715 centymetrów sześciennych, innymi słowy potęga w najczystszej formie.

Ten model Ferrari brał udział w sporej liczbie wyścigów jednak pod koniec swojej kariery nie miał on szans z Ferrari 250 S,  który wyposażony został w jeszcze mocniejszy silnik. Nie jest to jednak idealny samochód wyścigowy, nie wiedzieć czemu bardzo źle radził on sobie na długich prostych, co jednak rekompensowała zwrotność i przyczepność pojazdu na ostrych zakrętach i to dzięki tym cechom ten wyścigowy samochód nie dał szans Mercedesowi na wyścigach, a konkretnie modeli 300 SL w 1952 roku podczas wyścigu Mille Miglia.

  1. ale piękny! zakochałam się!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>