Śledź bloga!: Wpisy | Komentarze

Auto detailing dla przedłużenia życia samochodu

0 odpowiedzi
Auto detailing dla przedłużenia życia samochodu

Auto detailing to stosunkowo nowe pojęcie w polskim języku. Oznacza grupę czynności wykonywanych w celu konserwacji samochodu. Jest to swoiste SPA dla auta: czyszczenie, renowacja i konserwacja przywracające urodę i przedłużające żywotność każdego pojazdu.

Czym jest auto detaling?

Auto detaling to kilkudniowy proces, którego celem jest przedłużenie żywotności samochodu. Polega na wykonaniu szeregu czynności:

  • oczyszczaniu
  • konserwacji
  • renowacji

całego samochodu lub jedynie określonych elementów jego konstrukcji. Zadanie to wykonują specjaliści, każdy ze swojej dziedziny, a wspólnym założeniem jest doprowadzenie samochodu do wyglądu salonowego lub przynajmniej pokazowego. Dotyczy to zarówno samochodów nowych jak i używanych. Samochody nowe, teoretycznie nie powinny potrzebować żadnego wsparcia, jednak zawsze mogą powstać drobne uszczerbki, przydarzające się choćby w trakcie transportu do salonu sprzedaży.

Auto detaling to nie tylko zewnętrzna warstwa pojazdu, równie ważne jest wnętrze samochodu. Ostatecznie, po zakończeniu wszystkich tych czynności, auto jest lśniące, błyszczące i zachwycające, a przede wszystkich w szczególnych przypadkach jego wartość rynkowa znaczenie wzrasta. Usługa ta oferowana przez wyspecjalizowane firmy:  https://detalblysk.pl/  przywróci blask każdemu pojazdowi.

To więcej niż czyszczenie i konserwacja wnętrza

Auto detailing dzieli się na dwa główne działy prac: wnętrze auta i jego zewnętrze. Wewnątrz samochodu usługa ta polega na profesjonalnym czyszczeniu tapicerki, bez względu na materiał z jakiego jest wykonana, czyszczeniu i polerowaniu wszystkich elementów plastikowych i chromowanych. Każdy detal samochodu; uszczelki, listwy, kokpit, wycieraczki, zagłówki, lusterka zostaje umyty, oczyszczony i zakonserwowany. Odpowiednio dobrane preparaty czyszczące, konserwujące i nabłyszczające przywracają najdrobniejszemu detalowi świeży wygląd i blask nowości. Żaden szczegół wewnątrz auta nie może zostać pominięty. Właściciel samochodu, wsiadając do niego, musi poczuć się tak jakby wsiadał do nowego auta.

Auto detailing zewnętrzny

Auto detailing dla zewnętrznych partii auta to przede wszystkim zespół czynności skupionych wokół lakieru samochodu. Mycie i polerowanie to tylko początek całego ciągu działań konserwujących i nabłyszczających. Najpierw musi nastąpić pomiar lakieru, który wyznaczy następne czynności, potem usunięcie zabrudzeń ze smoły, asfaltu czy pozostałościach po owadach. Następnie usuwa się drobne rysy, zadrapania a nawet wzniecenia. Lakier auta otrzymuje wspaniałą głębię koloru a dodatkowo nakłada się na niego powłokę ceramiczną Ceramic Pro w kilku warstwach. Część zewnętrzna to także lusterka, opony, felgi, bagażnik, szyber dach, etc. każdy najdrobniejszy element. Potem wystarczy już co kilka miesięcy wykonać parę czynności podtrzymujących efekt i konserwujących, by nawet jednorazowa usługa auto detailingu przyniosła trwałe efekty.

Po takich zabiegach, nawet kilkunastoletni samochód całkowicie zmienia wygląd, otrzymując nowe życie i lepszą przyszłość.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>